Billede Findnetværk interview martin Nielsen Netsøg

Kemi og Tillid skaber resultater i et netværk

Vi har hos Findnetværk.dk taget en snak med Martin Nielsen fra Netsøg, om hvad han ser erhvervslivet søge efter, når de kommer med i et professionelt netværk.

De fleste har gjort sig nogle rigtig gode overvejelser inden de starter op i netværket. Og det de søger er typisk et bredere netværk, et større kundegrundlag og mere viden fra andre brancher.
Mange af de virksomheder der sidder med hos ham, har ikke bestyrelser hvor de kan søge råd, og har derfor behov for at komme ud i et netværk.

Her mener han bla. at det er tillid og kemi folk søger, når de skal skabe relationer, lave forretning, eller have svar på nogle af de udfordringer de sidder med i hverdagen.

Vi har hos Findnetværk.dk samlet hele markedet for netværk. Der er stor forskel på de forskellige netværksgrupper derude,  så hvor man præcis passer ind afhænger af ens profil.

Kunne du være nysgerrig på hvilket netværk du passer ind i?