Netværksgruppe for den Personlige Assistent med fokus på PA rollen
Her lægges der stor vægt på udvikling, bla gennem forskning og diskussion om det pres på arbejdet, der kan mærkes i din rolle. Vi fokuserer også på udviklingstendenser inden for ledelse, så du kan være med på denne tendens.
CfL – PA
Deltagernes efter erfaringer er omdrejningspunktet for inspiration, sparring og videndeling, ligesom diskussioner i øjenhøjde mellem deltagerne fylder i gruppen. Vægten lægges på både strategisk og praktisk – herunder egen udvikling og læring. Netværket er kendetegnet ved stort engagement, fortrolighed og åbenhed.
Når du er tæt på topledelsen, er det vigtigt, at du prioriterer at udvikler dig selv. Derfor er det godt at vide noget om virksomhedens strategi og drift. Begge ting bliver taget op i netværket.
Få flere detaljer om netværket
Du skal blot udfylde formularen nedenfor